לקבוצת הוואטסאפ

דרכים ליצירת צל בגינה

יש כל כך הרבה דרכים ליצור צל בגינה, מקצועית ולא מקצועית, טבעית ולא טבעית. אבל מה שהכי חשוב הוא שתמצאו את הדבר הנכון ביותר עבורכם

איך יוצרים צל בגינה הפרטית?

 

גינה הצמודה לבית היא כיף גדול, ללא קשר לגודל שלה או לכיווני האוויר שאליהם היא פונה.

בדרך כלל ברוב ימי השנה נוח ונעים לשהות בה, בימים של תנאי מזג אוויר קיצוניים פשוט צריך לבצע כמה התאמות על מנת שאפשר יהיה ליהנות מהגינה גם בימים אלה.

כך למשל בימי הקיץ החמים קשה מאד עד בלתי נסבל לשבת בגינה כאשר השמש כה חמה והקרניים שלה ישירות ויוקדות, לכן צריך למצוא פתרון הצללה שיתאים לגינה, לגודל ולצורה שלה וכמובן יספק צל במידה הרצויה לבני הבית.

 

 

אז בואו נגיע לעיקר, איך בעצם יוצרים צל בגינה?

כיום ניתן למצוא סוגים רבים ושונים של פתרונות הצללה שיתאימו לכל בית, לכל משפחה וכמובן לכל תקציב.

מלבד פתרונות מקצועיים אלה אפשר גם לחשוב בצורה יצירתית וליצור צל באמצעים פשוטים וביתיים שגם יוזילו את העלות הכספית וגם יספקו תעסוקה וסיפוק על ביצוע עצמי של משימה זו.

כך למשל ניתן לשתול בגינה עצים בעלי צמרת צפופה שיספקו צל, אפשר להקים ביתן או מחסן בגינה שגם ישמש כמקום אחסון וגם יספק צל למי שנמצא בסביבתו, מה גם שאפשר לבנות בגינה סוכה קבועה שתספק צל ליושבים בה.

 

 

מלבד פתרונות אלה חשוב להזכיר את פתרונות ההצללה המקצועיים - הקמת פרגולה, סוכך קבוע או נפתח, הצבת עמודים שעליהם ניתן יהיה להניח אמצעי קירוי המתאימים לעונת השנה (קירוי לחורף או קירוי לקיץ) וכמובן סגירת חלק מפאות הגינה באופן כזה שהגינה כולה או חלקה תהפוך למקורה וכך בעצם תהיה מוצלת כל הזמן, לאורך כל השנה.

 

עולם שלם של אפשרויות הצללה!

 

האפשרויות הרבות שקיימות לשם יצירת צל בגינה מאפשרות לכל אדם ולכל גינה למצוא בדיוק את ההצללה שמתאימה ולא להתפשר על אמצעי או פתרון הצללה שלא מתאים במאת האחוזים.

כאשר אין הגינה מוצלת כראוי קשה מאד ליהנות ממנה ובימים של תנאי מזג אוויר קשים במיוחד השהייה בה לגמרי בלתי אפשרית.

כאשר מושגת ההצללה המתאימה אפשר בכל יום ובכל שעה לשבת בגינה בכיף גדול ללא חשש מקור או חום עזים.

 

 

המאמר נכתב בשיתוף פעולה עם רפאל ויצמן , אדריכל נוף ומעצב גינות מדהימות, מומלץ בחום רב.

שתף דרכים ליצירת צל בגינה :

אולי יעניין אותך גם